Baymak kombi hata kodları ve çözüm yollarında kullanıcıları bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugün çok sık gördüğümüz Baymak e03 arızası için hem teknik servisler, hemde sizlere bu arıza kodu görüldüğünde yapılması gerekenleri detayına kadar anlatacağım.

Öncelikle baymak e03 arızası kısa tanımı hava akışında bir sıkıntı olduğudur. Hava akışı ile ilgili olan parçalar ”Fan motoru, Prosestat, Baca, Ana kart” Görülen 4 parçayı kontrol etmeliyiz. Kontrollerimizi sırası ile yapmalıyız.

Baymak e03 arızası çözümü

 1. Ön kapaklarını açtığımız baymak kombinin ilk önce reset atarak gözlemlememiz gerekmektedir. Fan motoru çalışıyor mu? Çalışıyor ise prosestat parçasını değiştirin veya değiştirmeden de kontrol edebilirsiniz. Bunu kullanıcılara önermiyoruz. Teknik servis iseniz (prosestat elinizde yoksa prosestatın kesin arızalı olduğunu u şekilde anlayabilirsiniz.) Fan çalışıyorsa prosestat kablosunun girdiği iki soket yerini direkleyin bunu yaparken dikkat etmeniz gereken husus fan devreye girdikten hemen sonra direklemenizdir. Eğer fan çalımadan önce direklerseniz ekranda farklı bir hata alırsınız. Fan çalıştıktan sonra prosestat kablolarını bir birine direklediğinizde çakmak çakma sesi duymalısınız cihaz alev alacaktır. Bu durumda prosestat arızalıdır.
 2. Yukarıda fan motorunun çalışıyor seçeneklerini verdim. Şimdi fan motoru çalışmadan baymak e03 hatası alıyorsanız. Şu yolları izleyiniz öncelikle fan motoruna giren güç kablolarına 220 volt elektrik gelmelidir. Cihaza reset attıktan hemen sonra ölçü aleti ile elektrik voltajını ölçünüz. Elektrik geliyor fan dönmüyor ise fan motoru arızalıdır. Özellikle belirttim ölçü aleti ile ölçüm yapın kontrol kalemi ile yapmayınız sizi aldatabilir. Düşük voltaj geliyor ise kontrol kalemi yine yanacak fakat fan çalışmayacaktır. Elektrik gelmiyor ise elektronik ana kart arızalıdır.

Lütfen kombi kullanıcıları yukarıda belirtilen işlemleri uygulamayın. Belirttiğim gibi kombi basite alınacak bir cihaz değildir. O yüzden kendinizi ve ailenizi tehlikeye atmayınız. Bana buradan baymak E03 arızası hakkında sorularınızı konu altında yorum yap bölümünden sorabilirsiniz.

Son olarak konu anlatımı işinize yaradı ise bir yorum yaparak destek olmayı çok görmeyiniz.

fan motoru

fan prosestat

Baymak e03 arızası

Baymak e03 arızası” üzerine 13 düşünce

 • 6 Eylül 2016, 03:17
  Kalıcı bağlantı

  Bende baymak e03 hatası ile karşılaştım. Kombinin kapağını açtım dediğiniz prosestatı yerinden söktüm temizledim ama yine çalışmadı. Fan çalışıyor ama yine baymak e03 arızası veriyor.

  Cevapla
  • 18 Eylül 2016, 01:39
   Kalıcı bağlantı

   Mehmet bey fan motoru düzgün çalışmıyor olabilir. Yani düşük devirde vs birde fan motoru ile prosestat arasında bulunan hortumları kontrol etmenizi öneririm. Baymak e03 arızası hava akışı ile ilgilidir. Eğer cihaz yine yeterli oksijen alamıyor ise prosestat sağlamda olsa fan çalışsa dahi e03 hatası ile karşılaşırsınız.

   Cevapla
 • 12 Ekim 2016, 18:40
  Kalıcı bağlantı

  Usta bir sorum olacak bende baymak kullanıyorum. Kombi bazen çok güzel çalışıyor ama bazen de ekranda E03 yazısı çıkıyor bir parça arızalı ise neden devamlı çıkmıyor. Reset atıyorum düzeliyor bir bakıyorsun 2 saat sonra e03 çıkıyor veya bir, iki gün hiç çıkmadığı da oluyor.

  Cevapla
  • 17 Ekim 2016, 18:11
   Kalıcı bağlantı

   Cevdet Güler konuda belirttiğim gibi 3 neden den kaynaklanıyor sorun. Sizin sorununuza gelince belirtilen parçalardan biri arıza belirtisine yeni başlamış görünüyor ilerde tamamen bozulacaktır.

   Cevapla
 • 21 Nisan 2017, 11:43
  Kalıcı bağlantı

  Baymak kombimizde bir sorun var. Ara sıra e03 arızası veriyor reset atınca düzeliyor. Yazıda bahsettiğiniz hava akış arızası olsa böyle bir durumla karşılaşırmıyız.

  Cevapla
  • 2 Mayıs 2017, 03:37
   Kalıcı bağlantı

   Evet mehmet bey, Eğer baymak kombi e03 hatası veriyor ise hava akışı ile ilgili bir problem söz konusudur. Bunu ara ara yapması ve reset atınca düzelmesi karşılaşılan durum olabiliyor. Sonuç olarak konuda geçen arızalardan birisi ile karşılaşıyorsunuz.

   Cevapla
   • 10 Nisan 2020, 09:08
    Kalıcı bağlantı

    Slm falke marka kombi kullanıyorum uzun süredir fakat son 1 yıl içinde arza vermeye başladı kombi petekteyken çalışıyor hem petege hemde musluğa sıcak su gelir fakat sadece musluk tarafına çevirdiğimde e. 03 hatası veriyor

    Cevapla
 • 19 Mayıs 2017, 18:49
  Kalıcı bağlantı

  Bizde kar yapalım derken hem soğukta kaldık, hemde daha masraflı iş yaptık. Araştırmalarıma göre fan motorunun arızalı olduğuna kanaat getirip gidip fan motoru aldık. Değiştirdik fakat sonuç aynı bu yazıyı okuduktan sonra gördüm ki baymak e03 arızası sadece fan motorundan kaynaklanmıyor.

  Cevapla
 • 29 Ağustos 2017, 00:20
  Kalıcı bağlantı

  Merhaba kombi sabah calisiyor aksam besden sonra e 03 arizasi veriyor hergun gunduzleri calisiyor aksam calismiyo sebebi ne olabilir

  Cevapla
  • 30 Eylül 2017, 21:52
   Kalıcı bağlantı

   Belirttiğiniz baymak e03 arızası hava akışı ile ilgili yazıda belirttiğimiz gibi. Fakat sabah çalışıyor akşam çalışmıyor ilginç bir durum. Şuna dikkat edin rüzgar lı havada çalışmıyor olabilir.

   Cevapla
 • 1 Kasım 2017, 09:05
  Kalıcı bağlantı

  hocam kolay gelsin benimde bir sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim. kullandığım kombi baymak baxi main 24 fi benim sorunum kombi çalışırken bazen fan motoru arıza sı ışığı yanıp sönüyor 1-2 dakika sonra normale dönüyor neden kaynaklanır

  Cevapla
  • 7 Kasım 2017, 23:13
   Kalıcı bağlantı

   Bu durum da cihazın başında olmak ve tespit yapmak gerekir. Bu yüzden net bir şey söylemek mümkün değil fan, prosestat ve kart arızası olabilir.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button