Baymak kombide en çok görülen hata kodu kuşkusuz E10 hatası olmuştur. Özellikle yeni baymak kombi kullanıcıları tarafından sık olarak sorulan sorunların başında baymak e10 hata kodu nedir? gelmektedir. Panik yapmanıza gerek yok bu hata bir arıza kodu değildir. Diyebilirim ki %95 e10 hatası alıyorsanız sadece kombinizin suyu eksik olmasından kaynaklanmaktadır. Diğer %5 lik kısım ise iki parçadan birisinden kaynaklanan arızadır. Bu parçalar su basınç sivici ve doldurma vanası arızasıdır.

Üste belirtiğim gibi baymak e10 hatası kullanıcısına cihazın su basıncının yetersiz olduğunu haber verir. Aslında bu hata kodu bir güvenlik tedbiridir. Yani cihazınızda su eksilmiş ve haberiniz olmadan bu şekilde çalışırsa ciddi zararlar doğurur. O yüzden cihaz kendisini emniyete alır ve e10 arızası ile ikaz eder. Buna bir nevi güvenlik tedbiri diyebiliriz.

baymak e10 hata

Hatayı gidermek için cihazın alt kısmında bulunan doldurma vanasını açarak 1,5 bar su doldurmanız gerekmektedir. Doldurma vanası baymak cihazlarında mavi renk plastik başlıklı olup vanayı sol tarafa çevirerek açınız. Su geçtiğini duyacaksınız ve bar göstergesini takip ederek 1 ile 2 arasına geldiğinde kapatmalısınız.

Yine yukarıda belirttiğim gibi eğer her şey normal görünüyor su seviyesi yeterli düzeyde ve halen baymak E10 hatası alırsanız bir arıza söz konusudur. Bunlar basınç ölçer sivic, bar saati, veya doldurma musluğu arızası olabilir. Teknik servis çağırmanız yararınıza olacaktır..

Baymak E10 Hatası Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button