Kombiler, ülkemizde doğal gazın yaygın olarak kullanılmaya başlanması ve alt yapıların tamamlanması ile biz tüketicilerin evlerine girdi. Kombi alımı belirli bir bütçeye bağlı olduğundan dolayı, bütçesi yeterli olmayan ya da sıfır cihaz alma konusunda geçerli sebepleri olan kimseler tarafından ikinci el kombiler de günümüzde tercih sebebi. İkinci el olan her ürüne, tüketiciler ve üreticiler önyargılı davransa da, ikinci el ürünler bozuk veya arızalı değilse, uygun fiyatları ile tüketicilere çözüm olabilmektedir. Doğalgazın evlerimize kadar gelmesi ile, son yıllarda kombi satışları da bir hayli arttı. Farklı markaların farklı kombi ürünleri ve elbette farklı fiyat politikalarına sebep oldu. Kombi almak isteyenler ise, daha uygun fiyatlı kombilere ya da ikinci el kombilere yöneldi. Peki, ikinci el kombi alınır mı? ya da ikinci el kombi nasıl alınır? İkinci el kombi alınırken hangi kıstaslara dikkat edilmeli? bu sorular tüketicinin kafasını karıştırmakta olan sorular olup, bugünki makalemizde ise bu sorulara tecrübelerimiz ile cevap bulacağız.

İkinci el kombi alınır mı?

*Evet, garantisi devam etmekte olan ikinci el kombi ürünlerini, güvendiğiniz mağazalardan ya da kişilerden alabilir, evlerinize montaj ettirerek, kullanmaya başlayabilirsiniz. İkinci el kombiler, sıfır kombilere nazaran çok daha uygun fiyatlara sahip olduğu için, tüketiciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Ancak, ikinci el kombi alınırken, belirlenmesi gereken kriterler vardır. Bu kriterler, ailenizi ve cebiniz için önemli kriterlerdir.

İkinci el kombi alırken, hangi kıstaslara dikkat etmeliyiz?

*İlk olarak, güvenilen mağazalardan alışveriş yapmanız hem sizin hem de aileniz için çok önemli.

*İkinci el kombi fiyatlarını markalara ve ürün özelliklerine göre iyice araştırmalı, çok fazla ucuz ya da çok fazla pahalı ikinci el kombi ürünlerini almaktan kaçınmalısınız.

*İkinci el kombilerin garantisi olup olmadığına dikkat etmeli, ancak ve ancak garantili ürünleri almalısınız.

*İkinci el kombiler, genelde yenileri ile değiştirilen veya taşınma sebebi ile satılan kombiler olup, belirli testlerden geçmektedir.

*Kombi ihtiyacınızı belirlemeli, kombiyi yapacağınız odanızın ölçüsüne veya eviniz ısınma ihtiyacına göre ikinci el kombi satın almalısınız.

*Kontrollerinin yapıldığına emin olduktan sonra, kombinin yetkili servisini çağırarak, kombiyi monte ettirmelisiniz.

İkinci El Kombi Alınır Mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button